• Live Desk
  444 5 223

 • Sizi Arayalım
 • Sign in
 • Sign Up
 • 0

Mega Balkanlar Turu

MEGA BALKANLAR

TREBİNJE (1) & İŞKODRA (1) & OHRİD (2) & ÜSKÜP (1) & BELGRAD (1) & SARAYBOSNA (1)

Pegasus Hava Yolları

80€ DEĞERİNDEKİ TURLAR FİYATA DÂHİL!

7 GECE 8 GÜN


1. GÜN  İSTANBUL – SARAYBOSNA – TREBİNJE

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Pegasus Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 06:25’de buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları PC 291 sayılı tarifeli seferi ile saat 09:25’de Saraybosna’ya uçuş. Yerel saat ile 10:20’de varış. Varışımızı takiben alanda bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Trebinje’ye doğru yola çıkıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz güzergah üzerinde ekstra olarak rehberimizin düzenleyeceği Mostar & Blagaj Turu (25 Euro)’na katılabilirler. Turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında yaşanan savaşta Hırvat topçuları tarafından yıkıldı ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında onarıldı. Ardından Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Sonrasında Avrupa’nın en güçlü su kaynağının, Buna nehrinin doğduğu yere kurulmuş olan Blagay’ı ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından Trebinje yolculuğumuz kaldığı yerden devam ediyor. Varışımıza istinaden otele transfer. Konaklama otelimizde.

 

2. GÜN TREBİNJE – İŞKODRA

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından İşkodra’ya doğru yola çıkıyoruz. Ancak öncesinde güzergah üzerinde Budva şehrini ziyaret edeceğiz. Budva`da zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multi milyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St. Stefan’ı panaromik olarak tepeden görebileceğiniz bir noktada mola veriyoruz. Bir sonraki durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva şehri. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Kotor Turu (25 Euro)’na katılabilir. Karadağ’da son durağımız önemli tarih ve doğa cenneti olan turistik cazibe merkezi Kotor olacak. Burada Stari Grad’da (Eski Şehir & Kale) yapacağımız yürüyüş turunda bu şirin beldeyi yakından tanıyacaksınız. Turumuzun bitimiyle birlikte İşkodra yolculuğumuza kaldığı yerden devam ediyoruz. Konaklama otelimizde.

 

3. GÜN İŞKODRA – OHRİD

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Ohrid’e doğru yola çıkıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz güzergah üzerinde rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Tiran Turu (20 Euro)’na katılabilirler. Ethem Bey Camii, Saat Kulesi,  İskender Bey Heykeli ve Meydanı,  Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Ardından yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımız ile birlikte panoramik Ohrid şehir turu. Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma antik tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüz yil kiliseleri Kesanlı Imareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çinar Meydani, Ohri Halveti Tekkesi, göreceğimiz yerler arasındadır. Ohrid’te alışveriş için serbest zaman. Turumuzun ardından otele transfer. Konaklama otelimizde.

 

4. GÜN  OHRİD

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz ve ardından serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği St. Naum & Resne & Manastır Turu (50 Euro)’na katılabilir. Ohrid Gölü'nün eşsiz manzaraları eşliğinde ilk olarak St.Naum'a ulaşıyoruz. Ohrid Gölü'nün kıyısında ve buradan göle ulaşan Kara Drim Nehri'nin kenarına kurulan manastır 16.yy'da inşa edilmiştir. Suyunun temizliğine inanamayacağınız göletteki sandal gezimizin ardından kişisel ihtiyaçlarınız için serbest zaman. Rehberimizin bildirdiği saatte toplanıyor ve Manastır'a doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve elma bahçeleriyle ünlü Resne'de,  İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk-Yunan Savaşı'ndaki faydaları nedeni ile üne kavuşan olan Resneli Niyazi’nin Sarayını bahçesinden görüyoruz. Kısa bir yolculuk sonrasında ulaşacağımız Manastır'da otobüsümüzden inerek panoramik turumuza başlıyoruz. Günümüzdeki ismi Bitola olan şehirde ilk olarak Mustafa Kemal Atatürk'ün eğitim gördüğü ve bugün şehir müzesi olarak kullanılan Askeri İdadi'yi ziyaret ediyoruz. Atatürk'ün eğitim gördüğü sınıf bugün 'Atatürk Anı Odası' olarak düzenlenmiştir. Ayrıca binada etnografya müzesi de bulunmaktadır. Manastır kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısı, Osmanlı döneminden kalma Bedesten, İshak Camii, Yeni Cami gibi eserleri görüyoruz. Manastır kentinin kalbi konumundaki, günlük hayatın aktığı, kafe, restoran ve şık binalarıyla şehrin gözbebeği Şirok Sokak gezimiz sırasında Atatürk'ün hayatından ilginç bir olaya da şahit olacağız. Ardından serbest zaman veriyoruz. Turumuzun bitimi ile birlikte otele transfer oluyoruz.

 

5. GÜN OHRİD – ÜSKÜP

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz ve ardından Üsküp’e doğru yola çıkıyoruz ancak öncesinde güzergah üzerinde Tetova (Kalkandelen) turunu gerçekleştiriyoruz. Burada dünyaca ünlü Alaca Camii ve külliyesinde bulunan medrese görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Üsküp’e yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımız ile birlikte panoramik Üsküp şehir turu. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı'nın doğum yeri olan Üsküp şehir turumuzda ilk göreceğimiz yer Üsküp Kalesi ve kaleden şehrin manzarası olacak. Turumuzun devamında Yahya Paşa Camii, Mustafa Paşa Camii, Kapan Han, Davut Paşa Hamamı görülecektir. Eski Üsküp'ün hala yaşandığı Türk Çarşısı'nda kendinizi Türkiye'de gibi hissedeceksiniz. Şehri ikiye bölen Vardar Nehri üzerinde yapımı 1469 yılında tamamlanan Taş Köprü ya da bilinen diğer adıyla Fatih Sultan Mehmet Köprüsü üzerinden yeni Üsküp'e doğru turumuza devam ediyoruz. Makedonların en büyük kahraman olarak kabul ettikleri İskender Bey Heykeli bizi Makedonya Meydanı'nda karşılayacak. Rahibe Teresa Anı Evini de panoramik olarak göreceğimiz yürüyüş turumuz Üsküp'ün simgelerinden eski tren garında son bulacak. Tur bitimiyle birlikte otele transfer oluyoruz. Akşam ise arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Akşam Yemekli Makedon Gecesi (55 Euro)’ne katılabilir. Lezzetli yemekler ve yerel danslar eşliğinde muhteşem bir akşama hazır olun! Ardından otele dönüş. Konaklama otelimizde.

 

6. GÜN ÜSKÜP – BELGRAD

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Belgrad’a doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından panoramik Belgrad turumuza başlıyoruz. Panoramik Belgrad şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır.  Turumuzun bitimi ile  otelimize transfer ve odalara yeleşme. Konaklama otelimizde.

 

7. GÜN  BELGRAD – SARAYBOSNA

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Saraybosna şehrine doğru yola çıkıyoruz. Varışı takiben Saraybosna panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş Çarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesi’nden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni görüyoruz. Turumuzun ardından otele transfer. Konaklama otelimizde.

 

8. GÜN SARAYBOSNA – İSTANBUL

Sabah erken saatlerde otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve Saraybosna Havalimanı’na transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 292 sayılı tarifeli seferi ile saat 11:15’de İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 14:05’de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

 

AVANTAJLI MAXİ EKSTRA TUR PAKETİ:   TOPLAM 300 EUR YERİNE 250 EUR

 • Tiran Turu                                                                                                           
 • Kotor Turu                                                                                                          
 • Mostar & Blagaj Turu                                                                                       
 • St. Naum & Resne & Manastır Turu                                                              
 • 1 Kişi için Yarım Pansiyon Konaklama Farkı                                                 
 • Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (SAW) – Saraybosna (SJJ) – İstanbul (SAW) parkurlarında ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • 4* otellerde 7 gece kahvaltı dâhil konaklamalar
 • Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
 • Panoramik Ohrid, Saraybosna, Belgrad ve Üsküp şehir turları
 • 20 € değerinde Tetova (Kalkandelen) Turu fiyata dâhil
 • 25 € değerinde Sv. Stefan Turu fiyata dâhil
 • 35 € değerinde Budva Turu fiyata dâhil
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Ekstra turlar ve güzergah üzerindeki ekstra turlar
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Covid-19 Sağlık Sigortası
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Fiyata dahil olan hizmetlerde belirtilmemiş tüm hizmetler


Paket Tur Satış Sözleşmesi Yönetmeliği uyarınca;

 • Tüm ürünlerde, tur hareket tarihinden 31 gün öncesine kadar cezasız iptal & iade hakkınız mevcuttur. 
 • Tüm ürünlerde, tur hareket tarihine 30–16 gün kala arası yapılan iptal işlemlerinde %65 ceza (kesinti) 
 • Ödemenin geri alınamayacağı vize, sigorta gibi işlemlerde %100 kesinti
 • Tüm ürünlerde, tur hareket tarihine 15 günden daha az kala yapılan iptal işlemlerinde %100 ceza  uygulanı

ÖNEMLİ NOTLAR

 • Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.
 • Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.
 • Şehirlerde oluşabilecek fuar, kongre, etkinlik vb. durumlarda taahhüt edilen mesafe ve bölge dışında konaklama yapılabilir. Böyle bir durumda otel bölgesi, tur hareketinden en az 30 gün önce acentelerimize yazılı olarak bilgi verilecektir.
 • Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından ACENTE kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.
 • ACENTE, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde ACENTE den tazminat hakkı yoktur.
 • ACENTE, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.
 • Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.
 • Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan ACENTE sorumlu tutulamaz.
 • Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden ACENTE sorumlu değildir.
 • Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.
 • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, ACENTE’nin sorumluluğunda değildir.
 • Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
 • Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.
 • Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler  gerçekleştirilebilir.
 • Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
 • Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.
 • Fuar, kongre, seminer gibi yoğun dönemlerde ki otel konaklamaları şehir dışında yapılabilir.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACENTE sorumlu tutulamaz.
 • Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.
 • ACENTE, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.
 • 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır. .
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz.
 • Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.
 • İptal ve değişiklik durumunda “ACENTE SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.
+ 9
Tour Details
Date
Board Type
Adult
Child

Current Exchange Rate : 35,8679 TL
Room
Adult
Child
Total
Room 1
Available
2 x 19.691,48 TL
39.382,96 TL
Grand Total: 39.382,96 TL
39.382,96 TL
Please wait...
Please wait...
Please wait...