• Live Desk
  444 5 223

 • Sizi Arayalım
 • Sign in
 • Sign Up
 • 0

İzmir'den Direk Seferler İle Balkanlarda 6 Ülke

BALKANLARDA 6 ÜLKE

Tüm Şehir Turları Dahil!

Makedonya – Arnavutluk - Karadağ - Bosna Hersek – Sırbistan

Üsküp – Kalkandelen - Manastır – Resne -  Ohri – St.Naum - Tiran – İşkodra – Budva – Kotor  - Trebinje – Mostar – Saraybosna - Belgrad

İzmir’den Direkt SunExpress Hava Yolları

Tarifeli Seferleri ile

7 Gece – 8 Gün

 

1.GÜN İZMİR - TİRAN - ST. NAUM - OHRİD

Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar kontuarında uçuştan 3 saat önce havalimanında buluşma.  Pasaport ve check in işlemlerinin ardından Sun Express Havayollarının XQ828 tarifeli uçuşu ile saat 07:05‘de Tiran’a hareket. Yerel saat ile 07:50’de varışımızın ardından havalimanında bekleyen özel otobüsümüzle St.Naum üzerinden Ohrid’e hareket. St.Naum’a varışımızla bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve kilisesini ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Rehberimizin belirleyeceği saatte Ohri’ye hareket.. Ohri'ye varışımızla yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans döneminin Ohri’deki en önemli kilisesi,  günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma amfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi, ziyaret ediyoruz. Öğle Yemeği ve serbest zamanımızın ardından Ohrid otele transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz yöresel müzik ve danslar eşliğinde düzenlenecek Makedon Gecesi (55 Euro) turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.

2.OHRİD – ÜSKÜP- MANASTIR ( BİTOLA)  – KALKANDELEN – GOSTIVAR- ÜSKÜP

Sabah otelimizde alınacak kahvaltının ardından ilk durağımız Resne , ilk durağımız İttihak ve Terakki’nin önemli isimlerinden olan Resneli Niyazinin doğum yeri olan Resne. Vereceğimiz fotoğraf molası sonrası  ,  Manastır’a hareket ediyoruz. Manastır (Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesini ziyaret ediyoruz. Ardından Gostivar üzerinden  Kalkandelen’e hareket ediyoruz. Kalkandelen'de bir mimari şaheser olan Alaca Camii’ni ziyaret ettikten sonra Üsküp’e doğru yolculuğumuza  devam ediyoruz. Üsküp şehir turuna başlıyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında, Mustafa Paşa Camii, 14. yüzyılda yapılmış, erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camii ve saat kulesi, İsa Bey Camii, Türk Çarşısı, Sulu Han, Çifte hamam, Kapan Han, şehrin simge yapılarından Vardar nehri üzerinde bulunan Taş Köprü’den geçerek, Makedonya Meydanında turumuzu sonlandırıyoruz.

3.ÜSKÜP- MATKA KANYONU – PRİSTİNA- SULTAN MURAT TÜRBESİ - PRİZREN

Sabah otelimizde alınacak kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz Matka Kanyonu & Priştine & Prizren ( 45 Euro) Turuna katılabilirler. Makedonya’nın  incisi Matka Kanyonu gezip bu eşsiz yerde bol bol fotoğraf çektikten sonra Kosova Cumhuriyetine doğru yola çıkıyoruz. Sınır işlemlerimizin ardından ilk durağımız Pristina şehri, Pirstina da yapacağımız panoramik şehir turumuzun ardından, 1389 Kosova Muharebesi sonucu Kosova Ovası'nda şehit edilmiş Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr'ın türbesi ziyaret edeceğiz. Balkanlar’daki en eski Osmanlı Eseri olma özelliğini taşıyan Türbe’de ; Sultan Abdülhamid döneminde inşa edilmiş misafirhane binası günümüzde müze olarak kullanılmaktadır. Rehberimizin anlatımları eşliğinde Müze gezimizin sonrasında ; tüm balkanlar tarihinin baştan aşağı yeniden yazılmasına neden olan  savaşın geçtiği topraklardan geçerek ; Kosova’nın 2. Büyük şehri olan Prizren’e ulaşıyoruz.  Tarihi 15 asır geriye kadar giden bu güzel şehri tanıtan, mimari silueti ve 5 vakit minarelerinden yükselen ezan sesleri, yol ve dükkân levhalarındaki Türkçe ibareleri ile hemen ilk görüşte Anadolu Osmanlı kenti intibasını veren Prizren'e hareket ediyoruz. Varışımızla öğle yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra, turumuza Sinan Paşa Camii, Halveti Tekkesi, Bayraklı Camii, Mehmet Paşa Hamamı Ortodoks ve Katolik kiliseleri görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Üsküp otelimize transfer.Geceleme otelimizde.

4.ÜSKÜP - BELGRAD

Sabah otelimizde alınacak kahvaltının ardından Belgrad’a hareket ediyoruz. Belgrad’a varışımız ile beraber panoramik şehir turumuza başlıyoruz.  Panoramik şehir turumuz sırasında kentin günlük yaşamını, önemli binaları ve şehrin ortasında bilinçli bir şekilde bırakılan NATO tarafından bombalanmış içişleri bakanlığının binalarını görüyoruz. Turumuzun devamında otobüsümüzden inerek yapacağımız yürüyüş turunda da; Bayraklı Cami, Belgrad Kalesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Saat Kulesi, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Stefan Lazarevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Kale Meydan, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerlerdir. Şehrin kalbi olarak sayılan Knez Mihajlova Caddesi'nde yapacağımız yürüyüş ile şehir turumuzu tamamlıyoruz. Turumuzun ardından Belgrad otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

5.BELGRAD - SARAYBOSNA

Sabah otelimizde alınacak kahvaltının ardından Saraybosna’ya hareket. Şehrin merkezine varışımızla birlikte, şehrin simge yapılarından olan merkez kütüphane binasının önünde otobüsümüzden inip yürüyerek yapacağımız şehir turuna başlıyoruz. Merkez kütüphane, hikâyesini dinlediğinizde çok şaşıracağınız Inat Kuca, Osmanlı döneminde inşa edilmiş Latin Köprüsü ve 1.Dünya Savaşı'nın çıkmasına neden olan Avusturya-Macaristan arşidükü Franz Ferdinand ve eşinin vurulması olayının yaşandığı noktayı gördükten sonra şehrin kalbi Başçarşı'ya doğru devam ediyoruz. Osmanlı İmparatorluğu'nda bir gelenek olan sebili ve adını bu eserden alan Sebil Meydanı ile devam eden turumuz, tarihi yapısını halen korumuş Başçarşı sokaklarında devam edecek. Kurşunlu Medresesi, Morica Han, Gazi Hüsrev Bey Camii ve Saat Kulesi göreceğimiz diğer eserler. Şehrin en popüler caddesi Ferhadija'da Avusturya-Macaristan İmparatorluğu dönem mimarisini yansıtan binalar, Katolik Katedrali, Markale Pazarı, kapalı pazar yeri ile devam edecek turumuz 2.Dünya savaşı kurbanları anısına yapılan Sönmeyen Ateş Anıtı'nda sona erecek. Burada serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilir, Moriça Han’ın tarihi atmosferinde Türk çayı ve Boşnak kahvesini yudumlayabilirsiniz. Turumuzun ardından Saraybosna otelimize transfer. Geceleme otelimizde. Akşam dileyen misafirlerimiz yöresel müzik ve danslar eşliğinde düzenlenecek Boşnak Gecesi (55 Euro) turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.

6.GÜN SARAYBOSNA – MOSTAR – BLAGAJ – POÇİTEL -  TREBINJE

Sabah otelimizde alınacak kahvaltının ardından Trenbinje’ye hareket.Yaklaşık 2 saat sürecek  Kısa bir yolculukla Mostar’a varış ardından yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Ardından Koski  Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Sonrasında, Blagaj Bölgesini 1446 yılında hâkimiyetine alan Osmanlı Ordularının arasında bulunan akıncılar tarafından yapılan ve Bosna’nın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesi’nin de bulunduğu Buna nehrinin kaynağında öğle yemeğini alıyoruz. Ardından bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Poçitel de verilen serbest zaman da dileyen misafirler Kravitse Şelaleleri (25 Eur ) katılabilirler. Turumuzun ardından Poçitel’e ve ardından Trebinje otelimize transfer. Gece yeşil pasapotlu ya da shengen vizesi olan misafirlerimiz Dubrovnik (90 Eur ) Gece Turu turu’na katılabilirler.

7.GÜN TREBINJE – KOTOR – ST.STEFAN – BUDVA – İŞKODRA – TİRAN

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor’a hareket. Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Muhteşem Kotor körfezinde yapacağımız yolculuktan sonra zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın Tito döneminde kamulaştırılması ile turizme kazandırılan muhteşem St Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola. Ardından muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanların en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Öğle yemeğini yerel restoranda aldıktan sonra için serbest zaman. Rehberimizin belirteceği saatte İşkodra’ya hareket. İşkodra gölünü gördükten sonra ve serbest zamandan sonra Arnavutluk’un başkenti Tiran’a hareket ediyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Tiran otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

8.GÜN TİRAN - İZMİR

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına hareket ediyoruz. Varışımızla SunExpress Havayolları XQ 829 tarifeli seferi ile yerel saat 08:50 de İstanbul’a uçuş. Rahat ve konforlu bir yolculuğun ardından yerel saat 11:30 ‘da İzmir Adnan Menderes Havalimanına varış ve turumuzun sonu.

Avantajlı Ekstra Tur Paketi: 125 Euro yerine 100 Euro!

Makedon Gecesi (55 Euro)+ Matka Kanyonu & Priştine & Prizren ( 45 Euro)+ Boşnak Gecesi (55 Euro)+ Kravitse Şelaleleri (25 Eur )

0-2 yaş ücretsiz, 02-12 yaş %50 indirimlidir.

 

 • SunExpress Hava Yolları ile İzmir – Tiran // Tiran – İzmir arası uçak bileti,
 • Havalimanı Vergileri,
 • Alan – otel – alan transferleri ve ülkeler arası transferler,
 • 4* Otellerde 7 Gece kahvaltı dahil konaklama
 • Üsküp – Kalkandelen - Manastır – Resne -  Ohri – St.Naum - Tiran – İşkodra – Budva – Kotor  - Trebinje – Mostar – Saraybosna –Belgrad şehir turları dahil
 • Türkçe Rehberlik Hizmetleri,
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı  (150 TL)
 • Programda belirtilmeyen gezi ve turlar,
 • Müze ve Ören Yeri Girişleri,
 • Öğle Yemekleri ve Kişisel Harcamalar,
 • Program da ekstra olarak belirtilen ekstra turlar
 • İsteğe Bağlı Rehber ve Şoför Bahşişleri,
 • Akşam Yemekleri ( bölgede akşam yemekleri içecek hariç kişi başı 8-10 Eur arası rehberin yönlendirmesiyle temin edilebilir.)

ÖRNEK OTELLER

 • Üsküp 4* Gold Hotel v.b.
 • Ohrid 4* Aqualina Hotel v.b.
 • Belgrad 4* Sumadija Hotel v.b.
 • Saraybosna 4* Holiday Hotel v.b.
 • Trebinje 4* Leotar Hotel v.b.
 • Tiran 4* Keit Hotel v.b.

Paket Tur Satış Sözleşmesi Yönetmeliği uyarınca;

 • Tüm ürünlerde, tur hareket tarihinden 31 gün öncesine kadar cezasız iptal & iade hakkınız mevcuttur. 
 • Tüm ürünlerde, tur hareket tarihine 30–16 gün kala arası yapılan iptal işlemlerinde %65 ceza (kesinti) 
 • Ödemenin geri alınamayacağı vize, sigorta gibi işlemlerde %100 kesinti
 • Tüm ürünlerde, tur hareket tarihine 15 günden daha az kala yapılan iptal işlemlerinde %100 ceza  uygulanır

 

ÖNEMLİ NOTLAR;

 • Seyahat edilecek ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği Covid kaynaklı prosedür değişikliklerinin takibi misafir sorumluluğundadır.
 • Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.
 • Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acenteye teslimi gerekmektedir.
 • Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından Adios Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.
 • Adios Tour konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde Adios Tour’dan tazminat hakkı yoktur.
 • Adios Tour, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.
 • Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.
 • Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Adios Tour sorumlu tutulamaz.
 • Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden Adios Tour sorumlu değildir.
 • Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.
 • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Adios Tour’un sorumluluğunda değildir.
 • Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
 • Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.
 • Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir.
 • Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
 • Ekstra turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin inisiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Adios Tour sorumlu tutulamaz.
 • Yol üzerindeki ekstra turlar gruptan en az 10 kişinin katılımı olduğu takdirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Adios Tour sorumlu tutulamaz.
 • Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.
 • Adios Tour, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.
 • 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / veya ilave acılan kapanan ek yataktır.
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz.
 • Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.
 • İptal ve değişiklik durumunda “ADİOS TOUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.

 

+ 9
Tour Details
Date
Board Type
Adult
Child

Current Exchange Rate : 34,7319 TL
Room
Adult
Child
Total
Room 1
Available
2 x 20.804,41 TL
41.608,82 TL
Grand Total: 41.608,82 TL
41.608,82 TL
Please wait...
Please wait...
Please wait...