• Live Desk
  444 5 223

 • Sizi Arayalım
 • Sign in
 • Sign Up
 • 0

Balkan Başkentleri

BALKAN BAŞKENTLERİ

Pegasus Havayolları ile 5 gece 6 gün

Üsküp (2) – Belgrad (1) – Saraybosna (2)

 

1. GÜN İSTANBUL- ÜSKÜP

Sabiha Gökçen Havalimanında siz değerli misafirlerimiz ile buluşma. Pegasus Havayollarının tarifeli  seferi ile Üsküp’e  hareket. Üsküp’e varışımızın ardından bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile şehir turu için hareket ediyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’de göreceğimiz yerler arasında, Vardar nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanını, Osmanlı Köprüsünü ve Davut Paşa Hamamını dışarıdan göreceğiz. Eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp’ de günümüzde 3 han kalmıştır. 15 yy’ın ikinci yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Han, Çifte Hamam. Turumuza Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16 yy inşa edilmiş saat kulesini, 14. Yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camii ‘ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camii’ni ziyaret ediyoruz. Turumuzun sonunda vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme.  Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Matka Kanyonu turuna katılabilirler.

 • Matka Kanyonu Turu (Kişi Başı 25 Euro)

Nefes kesen manzaraları ve doğası ile kendine hayran bırakan Matka Kanyonu Treska Nehri ile Vardar Nehrinin buluştuğu noktada yer alır. Matka Kanyonu’nda derinlikleri birbirinden farklı 10 mağara bulunur. Doğa manzarası eşliğinde yapacağımız yürüyüş sonrasında otelimize transfer.

 

2. GÜN ÜSKÜP
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından gününüz serbest.
Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan tam günlük öğle yemekli Ohrid turuna katılabilirler.

 • Ohrid Turu- Öğle Yemekli (Kişi Başı 65 Euro)

Otelimizden hareketle Ohrid’e gitmek üzere yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte yürüyerek yapacağımız şehir turumuza başlıyoruz. Unesco Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kent olan Ohri'de günümüzde hala konserlerde ve festivallerde kullanılan Ayasofya Kilisesi, Roma döneminden kalma Amfi tiyatro, Osmanlı döneminden kalma Halveti Tekkesi, Safranbolu evlerini anımsatan eski yapılar ve Çınar Meydanı gibi yerler görülecektir. Daha sonra öğle yemeğimizi aldıktan sonra verilecek serbest zamanda Ohri İncisi ve diğer hediyelik eşyalardan alma şansına sahip olacaksınız. Turumuzun sonunda Üsküp’de ki otelimize transfer.

 

3. GÜN ÜSKÜP – BELGRAD
Sabah otelimizde alınacak kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Belgrad’a gitmek üzere yola çıkıyoruz.  Belgrad’a varışımızla birlikte yapacağımız şehir turu esnasında şehir turumuz sırasında kentin günlük yaşamını, önemli binaları ve şehrin ortasında bilinçli bir şekilde bırakıldığı iddia edilen ve NATO tarafından bombalanmış içişleri bakanlığının binalarını görüyoruz. Turumuza şehirde yürüyerek devam ederken; Bayraklı Camisi, Belgrad Kalesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Saat Kulesi, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Stefan Lazarevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Kale Meydan, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydanı da görüyoruz. Şehrin kalbi olarak sayılan Knez Mihajlova Caddesi'nde yapacağımız yürüyüş ile şehir turumuzu tamamlıyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

 

4. GÜN BELGRAD- SARAYBOSNA

Sabah uyandırma, kahvaltının ve odaların boşaltılmasının ardından Saraybosna’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz.  Varışımızla birlikte şehrin simge yapılarından olan merkez kütüphane binasının önünde otobüsümüzden inip yürüyerek yapacağımız şehir turuna başlıyoruz. Merkez kütüphane, hikâyesini dinlediğinizde çok şaşıracağınız Inat Kuca, Osmanlı döneminde inşa edilmiş Latin Köprüsü ve 1.Dünya Savaşı'nın çıkmasına neden olan Avusturya-Macaristan arşidükü Franz Ferdinand ve eşinin vurulması olayının yaşandığı noktayı gördükten sonra şehrin kalbi Başçarşı'ya doğru devam ediyoruz. Osmanlı İmparatorluğu'nda bir gelenek olan sebili ve adını bu eserden alan Sebil Meydanı ile devam eden turumuz, tarihi yapısını halen korumuş Başçarşı sokaklarında devam edecek. Kurşunlu Medresesi, Morica Han, Gazi Hüsrev Bey Camisi ve Saat Kulesi göreceğimiz diğer eserler. Şehrin en popüler caddesi Ferhadija'da Avusturya-Macaristan İmparatorluğu dönem mimarisini yansıtan binalar, Katolik Katedrali, Markale Pazarı, kapalı pazar yeri ile devam edecek turumuz 2.Dünya savaşı kurbanları anısına yapılan Sönmeyen Ateş Anıtı'nda sona erecek. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

 

5. GÜN SARAYBOSNA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan öğle Yemekli Mostar & Blagaj turuna katılabilirler.

 • Mostar & Blagaj Turu- Öğle Yemekli (Kişi Başı 65 Euro)

İlk molamızı Konjiç (Konyitz) kasabasında veriyoruz.  Burada Osmanlı’dan günümüze kadar gelmiş ve restorasyonu Türkiye tarafından yaptırılan meşhur Konjiç (konyitz) köprüsünü görüyoruz. Neretva nehri boyunca devam eden yolculuğumuza bir kahve molası için ara veriyor ve nehrin güzel manzarasını seyrediyoruz. Yolculuğumuzun devamında Jablanıca (Yablanıtza) yolu üzerinde 2.Dünya savaşında Partizan askerleri tarafından sabote edilen Nazi Treni’nin ve yıkılan köprünün panoramik görüntüsünün ardından Blagaj’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızla birlikte 550 yıldır yaşayan Alperenler Tekkesini Ziyaret ediyoruz. Tekke ana yoldan biraz içerde çok yüksek ve muhteşem bir kayanın altından çıkan suyun kenarına kurulmuş 15 yy. başlarında kurulan tekke tarihinde kadiri, Rufaî, Halvetî ve Nakşibendî tarikatlarına ev sahipliği yapmıştır. (İsteyen misafirlerimiz tekkeyi ziyaret edebilirler) Tekkeyi ziyaret ettikten sonra öğle yemeğimizi yiyoruz ve Mostar’a doğru yola devam ediyoruz. Eski şehrin kaybolmayan ve yıpranmayan eserlerinden tarihi Köşki Mehmet Bey Camisinden tarihi Mostar Köprüsü’nü seyrettikten sonra köprüyü ziyaret ediyoruz. Kanuni’nin son seferi olan Zigetvar seferine çıkarken Osmanlı ordusunu buradan geçirmesi için inşa edilmiş bu köprü 1993 yılında savaş esnasında Hırvatlar tarafından yıkılıyor daha sonra bir Türk firması tarafından aslına uygun olarak tekrar restore edilmiştir. Küçük Mostar köprüsünü ziyaret ve çarşıda gezintinin ardından Saraybosna’da ki otelimizde hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Boşnak Gecesi turuna katılabilirler.

 • Boşnak Gecesi (Kişi Başı 60 Euro)

Saraybosna'nın yerel restoranın da Boşnak yemekleri ve yerel müzikler eşliğinde alacağımız akşam yemeğimiz ile unutulmaz bir gece yaşayacağız. Gecenin sonunda otelimize hareket. Geceleme otelimizde.

 

6. GÜN SARAYBOSNA- İSTANBUL

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından transfer saatine kadar serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Savaş (Yaşam) Tüneli & Vrelo Bosna Milli Parkı turuna katılabilirler. (*** Dönüş uçak saatine bağlı olarak gerçekleşecektir***)

 • Savaş (Yaşam) Tüneli & Vrelo Bosna Milli Parkı Turu (Kişi Başı 40 Euro)

Savaş (yaşam) tüneli; Yakın zamanda gerçekleşen iç savaşta uzun bir süre kuşatma altında kalan Saraybosna’nın dış dünya ile iletişimini, şehrin her türlü ihtiyacının giderilmesini sağlayan ve kuşatmanın sona erdirilmesinde büyük rol oynayan tüneldir. Tünelin çıkış noktasında yer alan ve bugün müze olarak hizmet veren bu noktada; tünelin ziyarete açık olan kısmını deneyimleyebileceğimiz, burada bulunan ve o dönemde kullanılan eşyaların sergilendiği müzeyi görüp, izleyeceğimiz belgesel ile o dönem yaşananlara şahit olacağız. Daha sonrasında Igman Dağı’nın eteklerinde yer alan Vrelo Bosna Milli Parkına gidiyoruz. Bosna nehrinin kaynağını oluşturan Vrelo Bosna, yeşilin her tonunu barındıran, içinde dereler, şelaleler, göletlerin yer aldığı doğa harikası bir milli parktır. Turumuzun bitiminde serbest zaman ve belirlene saatte buluşma ve Saraybosna havalimanına transfer. Check in işlemleri ardından Pegasus Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket. İstanbul’a varış ve turumuzun sonu

 

 • Pegasus Havayolları ile İstanbul (Sabiha Gökçen) -Üsküp / Saraybosna- İstanbul (Sabiha Gökçen) gidiş, dönüş uçak bileti
 • Havalimanı vergileri,
 • Üsküp 2 gece, Belgrad 1 gece, Saraybosna 2 gece olmak üzere 5 gece oda kahvaltı konaklama
 • Alan/otel/alan transferleri,
 • Şehirlerarası transferler
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Panoramik Üsküp, Belgrad, Saraybosna şehir turu
 • Şehir Vergileri
 • Zorunlu Lokal Rehberlik Hizmeti
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,
 • Programda belirtilen ekstra turlar
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli (150 TL)
 • Müze ve ören yerleri girişleri,
 • Rehber ve şoför tipleri
Gidiş Tarihi  Gidiş Saati  Dönüş Tarihi  Dönüş Saati 
18 Mayıs 2024 Cumartesi  PC 351 SAW 08:50 SKP 09:20 23 Mayıs 2024 Perşembe  PC 294 SJJ 17:50 SAW 20:40
6 Temmuz 2024 Cumartesi  PC 351 SAW 08:50 SKP 09:20 11 Temmuz 2024 Perşembe  PC 294 SJJ 17:50 SAW 20:40
3 Ağustos 2024 Cumartesi PC 351 SAW 08:50 SKP 09:20 8 Ağustos 2024 Perşembe PC 294 SJJ 17:50 SAW 20:40
30 Ağustos 2024 Cuma  PC 351 SAW 10:25 SKP 10:55 4 Eylül 2024 Çarşamba  PC 292 SJJ 11:15 SAW 14:05
5 Ekim 2024 Cumartesi PC 351 SAW 08:50 SKP 09:20 10 Ekim 2024 Perşembe  PC 294 SJJ 17:50 SAW 20:40
19 Ekim 2024 Cumartesi PC 351 SAW 08:50 SKP 09:20 24 Ekim 2024 Perşembe  PC 294 SJJ  17:50 SAW 20:40

 

Vize Bilgisi

 • Bu tura katılım için Türk pasaportlu yolculara vize uygulaması bulunmamaktadır.  Min 6 ay geçerli pasaportlarının bulunması gerekmektedir.

ÖNEMLİ NOTLAR

 • Tur Programımız minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. 
 • Kademeli fiyatlandırma uygulanmakta olup, gün içerisinde fiyat değişebilmektedir.
 • Katılımcının, tur hareket tarihinden 30 gün öncesine kadar yapılan iptaller de cezasız iptal hakkı bulunmaktadır, 29-15 gün arasında ki iptallerde % 65 ceza ile iptal edilebilir, 14 günden daha az kalan iptallerde  % 100 ceza ile iptal uygulanmaktadır.
 • Acentenin, yeterli katılım sağlanamaması durumunda tur hareketinden 21 gün önce, katılımcıya bilgi verilmesi şartıyla iptal etme hakkı bulunmaktadır.
 • Fuar, Kongre, Konser veya özel etkinlik gibi dönemlerde otellerimiz yukarıda belirtilen km.lerden daha fazla, merkeze daha uzak olarak kullanılabilecektir. Böyle bir durum gerçekleşmesi halinde turun hareketinden 10 gün önce tarafınıza bilgi verilecektir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 • Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen turlardır.
 • Ekstra turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Ekstra tur ücretleri tur esnasında rehbere ödenir.
 • Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.
+ 9
Tour Details
Date
Board Type
Adult
Child

Current Exchange Rate : 34,7349 TL
Room
Adult
Child
Total
Room 1
Available
2 x 21.547,76 TL
43.095,52 TL
Grand Total: 43.095,52 TL
43.095,52 TL
Please wait...
Please wait...
Please wait...